Bakalia

Bakalia

Niedawno powróciła w mój trening ta oto piękna pani, która przerwę w treningu niestety poświęciła na pielęgnowanie wszystkich swoich usztywnień, asymetrii i problemów 😕
Dawno nie miałam pod siodłem tak sztywnego konia i jeżdżąc na niej przypomniałam sobie, jak bardzo jeździec, chcąc nie chcąc, przejmuje w swoje ciało wszystkie usztywnienia i problemy konia oraz jak dużą rolę pełni tu świadomy dosiad, który w odpowiedzi na to wszystko pozostanie w miarę elastyczny i podążający za ruchem.
I tym bardziej jestem przekonana, że nauka prawidłowego dosiadu na sztywnym, rekreacyjnym koniu, na pewnym etapie mija się z celem, gdyż mniej zaawansowany jeździec nie rozluźni się, “atakowany” różnymi sztywnościami konia i nie poradzi sobie z “udźwignięciem” problemów i własnych i konia.
I w drugą stronę – jeździec bez wypracowanego świadomego, elastycznego i niezależnego dosiadu nie będzie w stanie prawidłowo pracować z koniem, zwłaszcza takim, który ma ze swoim ciałem przeróżne problemy.
I koło się zamyka.
A na zdjęciach Unicorn undercover 🦄🦄🦄💪💪💪 – miałam w tym czasie iść na jogę, ale śliwkowy komplet + izabelowata piękność + wrześniowe popołudniowe słońce – chyba każdy o zdrowych zmysłach wybrałby tak samo 😁😁😁

Dodaj komentarz