Cel

Cel

Czy macie jasno wytyczony CEL, do którego dążycie w swojej jeździe?
Osoby startujące w zawodach zapewne go mają – dla niektórych celem samym sobie będzie udział w zawodach, sportowcy natomiast zwykle mają ustalony plan treningowy / startowy związany ze startami np. co roku o jedną klasę wyżej, niż w roku poprzednim.
Myślę, że oprócz celu stricte sportowego, każdy z nas powinien mieć cel w postaci ideału, do którego każdego dnia dąży, rozumianego jako idealny dosiad, idealnie przepuszczalny koń i idealna harmonia pomiędzy jeźdźcem a koniem.
Macie takie wyobrażenie w swojej głowie? Ja mam i nie ma dnia, kiedy sobie mojego celu nie wizualizuję – staram się wtedy wyraźnie, ze wszystkimi szczegółami wyobrażać sobie mój ideał, a role pierwszoplanowe w tym filmie / obrazku gram ja i mój koń, czyli widzę siebie w super elastycznym i stabilnym dosiadzie, na super energicznym, rozluźnionym koniu, z którym czytamy sobie wzajemnie w myślach. To pozwala mi każdego dnia malutkimi kroczkami zbliżać się do tego ideału, a także (co trochę smutniejsze ) zdawać sobie sprawę, jak wiele jeszcze dzieli mnie od jego osiągnięcia.
Moim zdaniem taka wizualizacja celu to bardzo istotny element treningu, zarówno dla zawodnika, jak i dla osoby jeżdżącej i trenującej dla siebie.
Jestem ciekawa Waszych przemyśleń w tej kwestii. Macie jasno wytyczony cel? Wizualizujecie go sobie?

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu