Cykl Colours of Dressage – przedstawienie

Czy trening ujeżdżeniowy musi być nudny? Absolutnie nie! “Colours of dressage – ćwiczenia ujeżdżeniowe dla każdego” to cykl krótkich filmików kręconych kamerą na kasku, będących inspiracją dla osób, które nie mają pomysłu na to, jakie ćwiczenia wykonywać na jeździe, aby trening był efektywny i przynosił jakąś korzyść. Uwaga – nie są to filmy przedstawiające idealne wykonanie danego ćwiczenia (moje konie również wciąż się uczą), nie odkrywamy także żadnej Ameryki (bo w tej kwestii nic już chyba odkryć się nie da) – jedynie mamy nadzieję podrzucić Wam jakiś pomysł / inspirację, czy zmotywować do urozmaicenia Waszego treningu. Bohaterów pierwszoplanowych na razie mamy dwoje:

– biały konik, znany większości z Was z Facebooka z działu “Metamorfoza Potworzycy”, czyli Black Mamba. Potworzyca w poprzednim wcieleniu była czołgiem, właściwie w obecnym również posiada większość cech tej maszyny: gracja i lekkość ruchu, giętkość i zwrotność, obecność / brak mózgu, dopuszczalna masa całkowita… nawet dźwięki z silnika niemal identyczne… jedynie chyba nie widziano czołgów w kolorze siwym z hreczką…. Tak więc ćwiczenia będą miały na celu głównie uelastycznienie czołgu… tfu, Mamby i uczynienie jej lekkim, zwinnym, błyskawicznie reagującym na pomoce konikiem.

– brązowy konik, czyli Rusłan – potencjał do bycia koniem o wiele większy, niż u przedstawionej wyżej koleżanki, głównie pod kątem budowy, ruchu, reaktywności. Miewamy jednak kłopoty z temperamentem i koncentracją (Rusłan przyszedł na świat żeby go podbijać jako WKKWista, a nie deptać kapustę z pingwinem na grzbiecie). Tak więc w jego przypadku rozwijać będziemy umiejętność koncentracji na sygnałach jeźdźca, ogarnianie swoich kończyn i równowagi na nich .

Niewykluczone, że w filmach będą pojawiać się też inni kopytni bohaterowie, a także postaci drugoplanowe, takie jak koty, psy, koza, osioł, od czasu do czasu kura.

Kolejne odcinki będą publikowane na youtube, facebooku oraz na tym blogu w każdy piątek (dlaczego piątek? nie wiem być może dlatego, że po nim jest weekend, a wtedy przypuszczalnie macie trochę więcej czasu i odrobinę świeższy umysł do wypróbowania czegoś nowego).

Jeżeli film na youtube się spodobał – zostaw lajkacza lub udostępnij tam, gdzie bywasz – będzie mi miło.

Dodaj komentarz