Odklejże się od tej ściany!

Odklejże się od tej ściany!

Odklejże się od tej ściany! Chcesz mieć konia ustawionego na pomoce, czy na płot? – czyli o jeździe drugim śladem słów kilka.
Prowadzenie konia drugim (lub trzecim, czwartym, czy jakimkolwiek innym, tylko nie pierwszym) śladem jest zdecydowanie bardziej wymagające, niż jeżdżenie wzdłuż ogrodzenia. Wymaga zarówno od jeźdźca i od konia: o wiele większej koncentracji na sobie nawzajem, prawidłowej reakcji konia na zewnętrzne pomoce jeźdźca, bardzo dobrego wyprostowania. Jazda drugim śladem zmusza jeźdźca do kontrolowania kończyn prawych i lewych, aby ustawić je w równych liniach, a tym samym ustawić przód konia idealnie w linii prostej przed jego zadem. Zachęcam do odklejenia się od ściany w każdym chodzie, a także w przejściach pomiędzy nimi, a w wersji hardkor  również w kontrgalopie, łopatce do wewnątrz itd.
Zadanie / inspiracja na jutro lub najbliższy trening – każdy prosi koleżankę o zrobienie zdjęcia podczas swojej jazdy drugim śladem. Kto chce – wkleja zdjęcie w komentarzu pod tym postem  . Na swoich zdjęciach każdy z łatwością dostrzeże, nad czym musi jeszcze pracować (asymetrie w dosiadzie, koń skrzywiony zadem do wewnątrz, kończyny konia “rozłażą się” każda w innym kierunku). I refleksja po wykonaniu zadania: jak mocnych pomocy muszę używać, aby utrzymać konia prostego na drugim śladzie? Jak często muszę korygować tor poruszania się konia – co krok, 2, 3, czy wystarczy dwa razy na jedną długą ścianę? – dobry temat do przemyśleń na temat tego, jak dobrze wyszkolony jest nasz koń
Powodzenia!

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu