Odklejże się od tej ściany!

Odklejże się od tej ściany!

Odklejże się od tej ściany! Chcesz mieć konia ustawionego na pomoce, czy na płot? – czyli o jeździe drugim śladem słów kilka.
Prowadzenie konia drugim (lub trzecim, czwartym, czy jakimkolwiek innym, tylko nie pierwszym) śladem jest zdecydowanie bardziej wymagające, niż jeżdżenie wzdłuż ogrodzenia. Wymaga zarówno od jeźdźca i od konia: o wiele większej koncentracji na sobie nawzajem, prawidłowej reakcji konia na zewnętrzne pomoce jeźdźca, bardzo dobrego wyprostowania. Jazda drugim śladem zmusza jeźdźca do kontrolowania kończyn prawych i lewych, aby ustawić je w równych liniach, a tym samym ustawić przód konia idealnie w linii prostej przed jego zadem. Zachęcam do odklejenia się od ściany w każdym chodzie, a także w przejściach pomiędzy nimi, a w wersji hardkor również w kontrgalopie, łopatce do wewnątrz itd.
Zadanie / inspiracja na jutro lub najbliższy trening – każdy prosi koleżankę o zrobienie zdjęcia podczas swojej jazdy drugim śladem. Kto chce – wkleja zdjęcie w komentarzu pod tym postem . Na swoich zdjęciach każdy z łatwością dostrzeże, nad czym musi jeszcze pracować (asymetrie w dosiadzie, koń skrzywiony zadem do wewnątrz, kończyny konia “rozłażą się” każda w innym kierunku). I refleksja po wykonaniu zadania: jak mocnych pomocy muszę używać, aby utrzymać konia prostego na drugim śladzie? Jak często muszę korygować tor poruszania się konia – co krok, 2, 3, czy wystarczy dwa razy na jedną długą ścianę? – dobry temat do przemyśleń na temat tego, jak dobrze wyszkolony jest nasz koń
Powodzenia!

Dodaj komentarz

Close Menu