“Plac zabaw” na czworoboku ;)

“Plac zabaw” na czworoboku ;)

Ten, kto ma dwa czworoboki do dyspozycji , ten może sobie na jednym poustawiać różne zabawki, a drugi mieć pusty do przekątnych i innych figur

 

Na zdjęciu nr 2 mój aktualny “plac zabaw”: 6 cavaletti na kłus, 6 drągów na ziemi na przekątnej na wydłużenie wykroku w kłusie, 3 cavaletti na galop na skok-wyskok oraz jedna wyższa kawaletka (ok. 65 cm) na galop. Staram się ze wszystkimi końmi, na różne sposoby (zależne od stopnia wyszkolenia) wszystkie te zabawki wykorzystywać. I od czasu do czasu je oczywiście przestawiać
Bardzo na szybko, dosłownie na kolanie na laptopie narysowałam Wam kilka przykładów na to, że praca na drągach i cavaletti nie musi wcale polegać tylko na ich pokonywaniu w kółko, po kilkanaście razy na jednym treningu:
– cavaletti na kłus pokonywane jako ósemka, najazd z 10-metrowej półwolty, z zatrzymaniami pośrodku – rewelacyjne ćwiczenie giętkości i koncentracji na pomocach
– wysoka kawaletka na galop na 20 m kole, z przejściami do stępa na określoną ilość kroków
– 3 cavaletti na galop, a na przeciwległej długiej ścianie ustępowanie od zewnętrznej, a potem od wewnętrznej łydki w galopie – do linii ćwiartkowej i z powrotem – super ćwiczenie gimnastyczne, polecam!
– drągi na ziemi na wydłużenie wykroku w kłusie z przejściem do stępa kilka kroków za drągami – sprawdźcie sami, jakiej jakości nabiorą Wasze przejścia do stępa w tym ćwiczeniu!
– wysoka kawaletka na galop i na zmianę raz koło 20 m, raz mniejsze koło (w zależności od stopnia wyszkolenia konia – im mniejsze koło / wolta, tym więcej siły potrzeba na pokonanie kawaletki).
Na ostatnim zdjęciu natomiast – efekt mojej dzisiejszej pracy, czyli zgliszcza kawaletki na galop (ojć, nie spojrzało się pod nóżki…….)

 

Dodaj komentarz

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Close Menu