Cel

Cel

Czy macie jasno wytyczony CEL, do którego dążycie w swojej jeździe?
Osoby startujące w zawodach zapewne go mają – dla niektórych celem samym sobie będzie udział w zawodach, sportowcy natomiast zwykle mają ustalony plan treningowy / startowy związany ze startami np. co roku o jedną klasę wyżej, niż w roku poprzednim.
Myślę, że oprócz celu stricte sportowego, każdy z nas powinien mieć cel w postaci ideału, do którego każdego dnia dąży, rozumianego jako idealny dosiad, idealnie przepuszczalny koń i idealna harmonia pomiędzy jeźdźcem a koniem.
Macie takie wyobrażenie w swojej głowie? Ja mam i nie ma dnia, kiedy sobie mojego celu nie wizualizuję – staram się wtedy wyraźnie, ze wszystkimi szczegółami wyobrażać sobie mój ideał, a role pierwszoplanowe w tym filmie / obrazku gram ja i mój koń, czyli widzę siebie w super elastycznym i stabilnym dosiadzie, na super energicznym, rozluźnionym koniu, z którym czytamy sobie wzajemnie w myślach. To pozwala mi każdego dnia malutkimi kroczkami zbliżać się do tego ideału, a także (co trochę smutniejsze ) zdawać sobie sprawę, jak wiele jeszcze dzieli mnie od jego osiągnięcia.
Moim zdaniem taka wizualizacja celu to bardzo istotny element treningu, zarówno dla zawodnika, jak i dla osoby jeżdżącej i trenującej dla siebie.
Jestem ciekawa Waszych przemyśleń w tej kwestii. Macie jasno wytyczony cel? Wizualizujecie go sobie?

Dodaj komentarz