“Plac zabaw” na czworoboku ;)

“Plac zabaw” na czworoboku ;)

Ten, kto ma dwa czworoboki do dyspozycji , ten może sobie na jednym poustawiać różne zabawki, a drugi mieć pusty do przekątnych i innych figur

 

Na zdjęciu nr 2 mój aktualny “plac zabaw”: 6 cavaletti na kłus, 6 drągów na ziemi na przekątnej na wydłużenie wykroku w kłusie, 3 cavaletti na galop na skok-wyskok oraz jedna wyższa kawaletka (ok. 65 cm) na galop. Staram się ze wszystkimi końmi, na różne sposoby (zależne od stopnia wyszkolenia) wszystkie te zabawki wykorzystywać. I od czasu do czasu je oczywiście przestawiać
Bardzo na szybko, dosłownie na kolanie na laptopie narysowałam Wam kilka przykładów na to, że praca na drągach i cavaletti nie musi wcale polegać tylko na ich pokonywaniu w kółko, po kilkanaście razy na jednym treningu:
– cavaletti na kłus pokonywane jako ósemka, najazd z 10-metrowej półwolty, z zatrzymaniami pośrodku – rewelacyjne ćwiczenie giętkości i koncentracji na pomocach
– wysoka kawaletka na galop na 20 m kole, z przejściami do stępa na określoną ilość kroków
– 3 cavaletti na galop, a na przeciwległej długiej ścianie ustępowanie od zewnętrznej, a potem od wewnętrznej łydki w galopie – do linii ćwiartkowej i z powrotem – super ćwiczenie gimnastyczne, polecam!
– drągi na ziemi na wydłużenie wykroku w kłusie z przejściem do stępa kilka kroków za drągami – sprawdźcie sami, jakiej jakości nabiorą Wasze przejścia do stępa w tym ćwiczeniu!
– wysoka kawaletka na galop i na zmianę raz koło 20 m, raz mniejsze koło (w zależności od stopnia wyszkolenia konia – im mniejsze koło / wolta, tym więcej siły potrzeba na pokonanie kawaletki).
Na ostatnim zdjęciu natomiast – efekt mojej dzisiejszej pracy, czyli zgliszcza kawaletki na galop (ojć, nie spojrzało się pod nóżki…….)

 

Dodaj komentarz